Malý rozkošný psík

Šteňa by chcelo každé dieťa. Je toto malé zvieratko naozaj také prítulné k človeku? No je to vždy podľa rasy, ktorú si vyberiete. Každé zvieratko potrebuje dávku starostlivosti, ktorú musíte prejavovať. Prejavujete ju napríklad učením rôznych trikov, povelov, chodenie na prechádzky, pravidelné venčenie psa alebo aj starostlivosť ohľadom kŕmenia, či robenia pelechu. Každý pes potrebuje svoje miestečko u vás doma, kde sa bude cítiť príjemne. Viete mu poskytnúť všetku túto starostlivosť? Pes potrebuje lásku od svojho majiteľa. Majiteľ by mal mať dostatok voľného času, aby mu túto lásku vedel poskytnúť.

člen rodiny

Ak chodíte do svojho zamestnania, nedokážete svojmu psovi dopriať toľko voľného času. Mnoho psov potom je agresívnymi alebo sa boja ľudí. Mali by ste svojho psa dostatočne vycvičiť, aby vedel správne reagovať na povely preňho určené. Takýmito základnými povelmi sú sadni, ľahni, prevaľ sa a aport. Aportovanie znamená prinesenie niečoho hodeného. Je to forma hrania. Vykonáva sa napríklad s paličkou alebo aj s loptičkou. Niektoré psy sú však dosť lenivé, takže sa im tento povel nepáči. Mnohé nereagujú, pretože tento povel ani nepoznajú.

šteniatko

Poznáme tiež psov, ktorí sú určení napríklad ako vodiace psy. Sú vhodnými psami pre nevidiacich. Takýto pes musí byť veľmi dobre vycvičený a musí na slovo poslúchať majiteľa. O každého psa sa treba starať. Najvhodnejším miestom na chov psa bude práve rodinný dom. V malom byte by nemal dostatok priestoru na vykonávanie svojich aktivít. Pes v rodinnom dome bude mať na záhrade dostatok priestranstva na behanie, či robenie rôznych činností. Pes môže krútiť chvostom, ležať na zemi alebo aj sa tešiť z príchodu majiteľa. Doprajte svojmu psovi to, čo potrebuje. Nenechávajte ho zatvoreného v malých bytoch, kde vyrušuje ostatných obyvateľov bytového domu.