Máte kvalitnú vodu?

Pitná voda je základom nášho života. Bez vody by sme jednoducho nedokázali prežiť ani niekoľko dní. A dôležité je, aby voda bola pitná. Bolo by to veľmi jednoduché, keby sme sa mohli napiť akejkoľvek vody. No voda v tekutom stave bežná v riekach či dažďová voda nie je na pitie prispôsobená. Pri pití takejto neupravenej vody riskujete skutočne veľké problémy.Takáto voda vám môže spôsobiť veľmi veľké žalúdočné problémy, ale aj radu iných zdravotných a dlhodobých problémov. V niektorých prípadoch dokonca aj smrť. Prečo je tomu tak? Voda z dažďa či v riekach nie je upravovaná a nachádzajú sa v nej rôzne baktérie, sinice a vírusy, ktoré človek do svojho tela v žiadnom prípade nemôže dostať.

voda

Niektorí ľudia sú presvedčení, že dažďovú vodu môžu dať svojmu domácemu miláčikovi. Aj keď ste na prechádzke a nemáte so sebou vodu, svojím psíkom by ste nemali dávať piť ani vodu z rieky. Takéto neupravené vody môžu ublížiť nielen človeku, ale aj zvieratám. Preto by ste mali skutočne dbať na to, čo pijete. Ľudia sa samozrejme spoliehajú na mestskú či obecnú vodu, ktorá im tečie z kohútikov. No sú aj ľudia, ktorí si vybudovali studňu a majú vodu vlastnú. Najmä v takomto prípade treba byť obozretný. V prípade studne nikdy neviete, na akú vodu natrafíte.

voda

Práve preto je potrebná vzorka na odber, z ktorej vám odborníci zistia kvalitu vody. Podľa toho sa voda upravuje aby ste získali kvalitnú pitnú vodu. Dôležitý je nielen rozbor vody ale aj odstránenie prípadných prvkov ako železo, mangán či dusičnany. V oblasti pitnej vody, nielen studňovej, ale aj vody z kohútika môžete využiť poradenstvo od vodaservis.sk. Nie vždy je voda podľa našich predstáv. Častokrát je pitná voda príliš tvrdá čo nám spôsobuje nielen znehodnotenú chuť vody, ale aj rôzne problémy v domácnosti pri tvorbe vodného kameňa. Obráťte sa v oblasti úpravy siliphos pitnej vody a poradenstva na vodaservis.sk.