Sklenené posuvné dvere

Ak hľadáte namiesto klasických drevených dverí niečo vkusné, elegantné a moderné zároveň, mali by ste upriamiť svoju pozornosť na sklenené posuvné dvere. Okrem ich nadčasovému dizajnu a ľahkému ladeniu doplnkov a nábytku k nim sa vyznačujú taktiež aj množstvom funkcií. Takéto dvere dokážu vizuálne znásobiť veľkosť plochy miestnosti, v ktorej sú umiestnené a rovnako sú skvelou voľbou napríklad aj do miestností, ktoré nemajú veľa okien, prípadne v nich nie je dostatok denného svetla, pretože vďaka sklu dokážu prepúšťať a rozširovať svetlo z iných miestností.

sklenene dvere

V prípade, že sa sklenených dverí obávate z dôvodu, že by sa mohli rozbiť, môžeme vás ubezpečiť, že každé takéto kvalitné dvere sú vyrobené zo špeciálneho bezpečnostného skla, ktoré sa nedá len tak jednoducho zničiť. Najčastejšie sa sklenené dvere ponúkajú vo variantoch skla, a to buď priesvitného (číreho), matného (mliečneho) alebo s rôznymi grafickými prvkami, či obrazcami, ktoré sa dajú buď vytvoriť priamo na skle pieskovaním, digitálnou potlačou alebo ponalepovať na dvere pomocou špeciálnej fólie.

sklenene posuvne dvere

Sklenené posuvné dvere LMmont môžu byť vhodnou alternatívou, ak sa snažíte predeliť menšiu miestnosť, ale stále chcete zachovať vizuálnu veľkosť priestoru, čo umožní práve ich funkcia prepúšťania svetla. Rovnako sú spoľahlivým a alternatívnym riešením, vďaka ich posuvnej funkcií, napríklad ak máte veľmi úzku chodbu, do ktorej sa nedajú namontovať bežné otváracie dvere. V prípade, že dvere chcete umiestniť na také miesto, kde chcete dosiahnuť väčšie súkromie, matné sklo, respektíve kombinácia matného a číreho skla, bude vašou jednoznačnou voľbou. Dvere zo skla sa hodia takmer do každého priestoru, či už vonkajšieho alebo vnútorného, dobrým rozhodnutím sú do kúpeľne, spálne, šatníka, ale aj do administratívnych budov, kancelárií a iných komerčných priestorov.