Aspoň jedno denne

To by bola ideálna dávka. Je škoda, že jablká sú v súčasnosti dosť zaznávané, pretože sú „nemoderné“. Do popredia sa dostávajú exotické druhy ovocia, ktoré nám ale možno nedajú tak veľa, ako je to v prípade jablka. Jabĺčko je asi najtradičnejší druh ovocia v našich končinách a obsahuje v sebe veľké množstvo látok, ktoré sú pre zdravie človeka veľmi prospešné.

Nezavrhujme teda tradičnú chuť a silu skrytú v jablku a doprajme si ho tak často, ako sa len dá. V súlade so zdravým životným štýlom by sme určite dbať na prísun vitamínov prirodzenou cestou, nie prostredníctvom umelých náhrad.
hromádka zelených jablek
Čo v sebe ukrýva?
Jablko v sebe skrýva veľkú silu čo sa týka hodnotných vitamínov a ďalších látok, ktoré pre normálne fungovanie organizmu potrebujeme. Najväčšie percento tvorí voda, nasleduje vláknina, ktorá je potrebná pre správny metabolizmus človeka, ďalej je to pektín, ktorý viaže na seba škodlivé látky a dostáva ich prirodzenou cestou von z tela. Vitamín C je rovnako obsiahnutý v jablku a pomáha nám v zvyšovaní našej imunity a prítomné sú i nenasýtené tuky, minerály ako vápnik, draslík a horčík, antioxidanty a fruktóza. Toto všetko sa ukrýva v „obyčajnom“ jablku. Je toho dosť na taký malý kúsok ovocia, ktorý nám pomáha pri rôznych našich zdravotných problémoch alebo pri našej snahe vyhnúť sa im.

Na čo všetko je jablko prospešné?
Konzumácia jablka má viacero liečivých účinkov, ktoré je dobre poznať, aby sme si vedeli uvedomiť hodnotu tohto ovocia.
· znižuje krvný tlak
· znižuje hladinu cholesterolu v krvi
· posilňuje krvný obeh, srdce a cievy
· posilňuje imunitný systém
· stabilizuje hladinu cukru v krvi
· podporuje trávenie a zabraňuje tvorbe žlčníkových a obličkových kameňov
· chráni pre Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou
· pôsobí močopudne
· čistí črevá od nežiadúcich látok
červené jablko v dlani
Existuje množstvo pozitívnych účinkov jablka, ktoré poznali už naši predkovia, ktorí pomocou jablka, štiav, čajov a jablčného octu liečili rôzne ťažkosti ako bolesti hlavy, problémy s trávením, chudokrvnosť, teploty, kašeľ, popáleniny, omrzliny a dokonca i nadváhu a obezitu. Môžeme povedať, že jablko je univerzálnym liekom, ktorý máme doma a ani ho nepoznáme. Vyskúšajme teda jeho účinky na sebe a určite budeme príjemne prekvapení, čo všetko dokáže.