Využitie osvetlenia LED v bežnom interiéry. Ako na to?

Osvetlenie typu LED je moderným variantom a stále populárnejšou voľbou v dôsledku inovatívnych vlastností, ktorá táto nová úsporná technológia prináša. Spojenie ideálneho jasu so správnou farbou svetla dokáže priam zázraky a led svetla dodajú konkrétnemu interiéru (ale aj exteriéru) nový dych s dávkou modernosti. Ak tento moderný patent používate aj vy alebo ak sa pre túto cestu rozhodnete, následne vás čaká značná úspora elektrickej energie. To sú dôvody, prečo sa v tomto článku pozrieme na využitie led osvetlenia o niečo bližšie.
prostřeno v kuchyni

Spálňa

Predovšetkým tento priestor sa radí k tým, ktoré by mali pôsobiť pokojnou atmosférou a značným komfortom. Správne osvetlenie, respektíve vhodná sýtosť a farba sú v tomto smere podstatným faktorom. Napríklad modré svetelné vlny majú tendenciu ukludniť mozog a dopriať zaslúžený relax s následným pokojným spánkom. Do tejto miestnosti by tak ideálne zapasovalo mäkké svetlo a led osvetlenie s parametrami 1500-4000 lúmenov a teplotou farby 2700-3000 K.

Obývačka

Obývací priestor, ako samotné prídavné meno napovedá je základom každého bývania a v bežnej domácnosti slúži aj ako miesto, kam posadíme návštevu. Na základe toho, že v danej miestnosti trávime asi najviac (podstatného) času, tak už zrejme tušíte, že osvetlenie by malo byť o niečo pestrejšie a môžeme tu použiť nastaviteľný led reflektor smerom k stene (na ktorej sú fotky, umelecké diela a pod.) alebo praktickú trojcestnú led lampu.
lampička u dvojlůžka

Kuchyňa

Kuchyňa je vo svojej podstate pracovisko, najmä pre šikovné gazdinky a preto je viac než jasné, že praktické osvetlenie je v tejto miestnosti samozrejmosťou. K tomu, aby sme si posvietili na kuchynský pult by mohlo postačiť sympatické modré svetlo a ideálne pôsobí led osvetlenie umiestnené nad hlavou, pričom by malo mať rozsah svetla 4000-8000 lúmenov a teplotu 2700K-5000 K.