Krém alebo olej?


Môžete použiť olej, ak máte mastnú pokožku ?
Mastná pleť často vytvára nadbytočné kožné mazy, kvôli nedostatku lipidov, ktoré sa môžu nachádzať v olejoch. Ak si vyberiete hroznový olej, olej z šípky alebo púpavy, nevytvoria si žiaden film na tvári a nebudú zasahovať do práce mazových žliaz. Grapefruitový olej a pelargónový olej vo všeobecnosti pomôžu znížiť produkciu mazu a olej z čajovníka rýchlo vylieči výsledný zápal.

olej

Je možné používať len oleje v starostlivosti ?
Druhým extrémom je použitie len olejov a odstránenie akýchkoľvek iných výrobkov starostlivosti. Dermatológovia neschvaľujú túto voľbu: niektoré oleje rozpúšťajú prirodzenú lipidovú vrstvu kože kvôli kyselinám, ktoré obsahujú – a preto sušia a lúpu namiesto očakávaného zvlhčovania. Takže ak používate olej, potom musíte doplniť starostlivosť aspoň s krémom. Ideálnou možnosťou nie je používať olej samotný, ale pridávať ho do nočného alebo denného krému.

Stojí to za to, aby ste zahrnuli olej do vašej starostlivosti
Ako sa rozhodnúť, či potrebujete olej a ako ho dať do starostlivosti, najmä ak ste predtým nemali skúsenosti s týmto produktom? Najskôr rozhodnite o kompozícii. Napísali sme o mastnej pokožke vyššie, ale marhule, sezamový olej, sójový olej, avokádo sú vhodné na vysušenie. Po druhé, určite zloženie. Mnoho značiek produkuje emulzie a séra založené na olejoch a toto zloženie je bezpečnejšie pre citlivú alebo problémovú pokožku.

arganový olej

Nezabudnite, že funkcie oleja zahŕňajú nielen zvlhčovanie a výživu, ale aj účinok proti starnutiu.. Existuje kategória nočných olejov. Oni spravidla zosúlaďujú tón a úľavu tváre a chránia pred negatívnymi faktormi životného prostredia. Pre každého človeka je vhodný olej, ktorý odhaľuje jeho krásu, takže postačí troška hľadať, skúšať a určite si aj Vy nájdete ten Váš pravý olej, ktorý Vám pomôže v boji s pleťou!