Na sklenených dverách sa štýlové madlo dobre vyníma

Miestnosť je ohraničený priestor, ktorý tvoria steny a vstup zabezpečia dvere. Najčastejšie sú otváravé alebo v poslednom období aj populárne posuvné. Plné krídla zaistia intimitu miestnosti a sklenené, naopak, dovoľujú svetlu prenikať cez ne a osvetliť aj tmavšie priestory. Ich spoločným znakom je však madlo, vďaka ktorému ich môžeme otvárať či posúvať.

Spôsob otvárania môže byť rozličný

Sklenené dvere už nie sú ničím výnimočným, nájdeme KH32 ich v každej komerčnej budove alebo v bytoch, pretože sú trendovejším variantom klasických plných krídel. V bytoch ich nájdeme aj v kúpeľniach ako súčasť sprchových kútov, ktoré čoraz viac nahrádzajú tradičné vane. Dvere do sprchového kúta sa vyrábajú z bezpečnostného skla, ktorého hrúbka je v rozmedzí od 8 do 12mm a v dvoch variantoch otvárania, posuvné či otváravé.

Obidva spôsoby však musia mať kľučku alebo madlo, ktoré má funkciu zaistenia dverí. Na dizajne, aký bude madlo mať, sa podpisujú dizajnéri či architekti, ktorý jeho výber podriaďujú štýlu interiéru a jeho zariadeniu. Najbežnejšie sa vyrába z mosadze a povrch sa upravuje do lesklej alebo matnej podoby. LM-MONT je producent hliníkových, sklenených konštrukcií či produktov z nehrdzavejúcej ocele a ponúka aj madlá.

Najrozličnejšie typy a tvary sú aj ich výtvorom, inštalujú sa na dvere priečok, sprchových kútov a podobne. KH32 je označenie pre dverový úchyt s priemerom o32mm, je primárne vyrobený pre sprchové dvere, z mosadze, povrch sa dá vyrobiť v dvoch podobách, lesklý a matný chróm a použiteľný je na sklo hrúbky 8-12mm. Jeho tvar je prirodzený pre úchyt rukou človeka, jednoducho sa ovláda a je nenápadný, takže nepokazí žiadny dizajnový zámer architekta.

Posuv patrí k trendom medzi dverami

Kľučky sú ešte stále v kurze, ale určitý druh dverí potrebuje iný druh prvku, ktorým dvere otvoríme alebo zatvoríme, a tým je madlo. Drevo sa používa rovnako ako ostatné materiály, ich vzájomné kombinácie môžu byť zaujímavým osviežením čistých dizajnov a línií. Treba však brať do úvahy priestor, kde sa dvere nachádzajú a tomu prispôsobiť aj štýl madla.