Ako si osvetliť váš priestor pomocou 12 voltového LED panelu?

LED panely 12V Ledprodukt.sk sú druh svietidla, ktorí môžete využiť bežne vo vašej domácnosti. Osvetliť si ním môžete napríklad vašu obývaciu miestnosť, kanceláriu, alebo spálňu. LED panely sa vyrábajú v rôznych rozmeroch a tiež v rôznych prevedeniach. Tie najväčšie panely majú tvar obdĺžnika môžete sa s nimi stretnúť v kanceláriách. Naopak tie najmenšie majú tvar kocky alebo kruhu a sú vhodne do menších miestnosti, ako je kúpeľňa, WC či špajza. LED panely majú dlhú vydrž takže vám tento druh osvetlenie môže vydržať aj 5 rokov. Navyše sú aj veľmi energeticky úsporné takže sa nemusíte nijako obmedzovať a LED panel môžete využiť naplno.

LED panel

LED panely disponujú minimalistickým, ale zato atraktívnym vzhľadom. Rozmery, ktorými disponujú ideálne šetria vaše priestory. LED panely pomaly nahrádzajú žiarovky keďže dokážu osvetliť požadovanú miestnosť rovnako silno, ako žiarovky a navyše potrebujú na to oveľa nižší príkon. Oproti žiarovkám majú vyššiu odolnosť voči otrasom, ktoré v bežnom svete môžu nastať.

LED panel

LED panel, ktorý je napájaný cez napätie 12 voltov spotrebuje oveľa menej energie ako panel, ktorý je napájaný cez štandardne napätie 230 voltov. Je, preto logické, že panel nebude vyžarovať takú istú svietivosť ako panel 230V. Kde LED nainštalovať? Panely si môžete zavesiť na vás strop. Do spoločenských miest sa odporúča závesný LED panel. LED panely sa pripájajú na váš strop pomocou káblov. Zavesiť si panely na strop sa odporúča do miestnosti, ktoré majú vysoký strop. Ďalšou možnosťou je inštalácia panelu na stenu. Takúto možnosť inštalácie oceníte hlavne v moderných domácnostiach, kde vám ich moderný dizajn ideálne západné do každej miestnosti. LED panely na stenu sa hodia najmä do menších priestorov. Ideálnym miestom, kde si môžete LED panel nainštalovať na stenu je WC.