Malé zip vrecúška toho dokážu naozaj veľa.

V súčasnosti už používame nekonečné množstvo rôznych plastových produktov, ktoré nám výrazne uľahčujú život. A dennodenne sa stretávame s rôznymi mikroténovými a PVC vrecúškami, do ktorých vkladáme pri našom nákupe pečivo alebo zeleninu. No medzi týmito igelitovými vrecúškami má špeciálne postavenie nenápadný sáčok s červeným prúžkom, ktorý poznáme pod názvom zip vrecúško.

Toto vrecúško má na rozdiel od ostatných plastových sáčkov a tašiek tú špecifickú vlastnosť, že ho môžeme opakovane otvárať a zatvárať bez pomoci ďalšieho nástroja. Niekedy tieto uzatvárateľné sáčky voláme aj ZIP sáčky, pretože ľudovo povedané, ide o plastové vrecúška so zipsom. A to uzatvorenie je dokonale vodotesné, čo je asi najväčšia výhoda tohto praktického pomocníka v domácnosti alebo pri balení rôznych tovarov.

plastový sáčok

Najčastejšie zatvárateľné vrecúška používame ako veľmi jednoduchý a praktický spôsob uchovávania drobných predmetov, ako sú mince, matičky alebo iné drobnosti v domácnosti. No vodotesnosť a vzduchotesnosť je vítaným benefitom aj pri balení rôznych byliniek, u ktorých sa snažíme zamedziť prístupu vzduchu. A takto môžeme baliť aj potraviny, pretože kvalitné zatvárateľné sáčky majú certifikát oprávňujúci ich kontakt s potravinami.

plastový sáčok

No nielen drobné predmety sú vhodné na zabalenie do zip vrecúšok. Tiet sú k dispozícií aj vo väčších rozmeroch, takže ak plánujete nejakú cestu do prírody, kde je predpoklad vlhkého počasia, môžete si aj väčšie predmety alebo oblečenie dokonale ochrániť zabalením do rozmernejšieho zip vecka. Často sú do tohto vrecúška balené aj tlačoviny alebo si môžete pred okolitými vplyvmi ochrániť aj staré fotografie, ktoré sú tak dlhodobo dokonale chránené pred vlhkom. Niektorí turisti si takto balia do väčších rozmerov vrecúšok svoje mapy, ktoré sú chránené na túrach aj v daždivom počasí.