Nie každý parfém do prania vydrží dni až týždne!

Pokiaľ ste fanúšikom olejových parfémov na pranie a skúšate stále nové vonné kompozície, ale aj ak ste ich ešte nikdy nepoužívali a chceli by ste, dáme vám pár rád ako na to a objasníme, ktorú značku si vybrať. Na trhu je totiž veľké množstvo olejových parfémov, ktoré majú rôznu kvalitu a tej zodpovedá aj ich cena. Niektoré nevoňajú takmer vôbec alebo len slabo, a to aj keď zvýšite odporúčané dávkovanie. Je preto dobré orientovať sa na kvalitné značky, ktoré prinášajú široký výber. Ide totiž aj o to, že aj keď je značka kvalitná, nemusí vám úplne každá vôňa sadnúť, či byť vašou obľúbenou. Poďme sa teda pozrieť na to, kam sa obrátiť, aby bola vôňa do práčky trvácna a kvalitná.

dárková kazeta

Koncentrácia musí byť poriadna, rovnako aj technológia

Záleží na tom, akú veľkú koncentráciu olejové parfémy do prania majú. Pri tých kvalitnejší stačí totiž iba niekoľko kvapiek a efekt je unikátny, bielizeň prevoňaná a vôňu budete cítiť nielen prvé hodiny nosenia. Rovnako dôležitá je aj technológia. Napríklad unikátne parfémy Essentia obsahujú drobné mikrokapsulky, z ktorých sa vôňa uvoľňuje postupne trením látky pri nosení. Práve oni zabezpečujú, že bude oblečenie a tkanina prevoňané po dlhší čas.

parfém na praní

Výber konkrétnej vône

Výber konkrétnej vône môžete spočiatku urobiť veľmi intuitívne a jednoducho. Ak máte napríklad radi vôňu levandule, vyberte si kompozície, ktoré budú levanduľu zahŕňať. Pokiaľ sa vám páči vanilka či iné gurmánske vône, ktoré budú tento rok v móde, siahnite po parfumoch, kde ju nájdete v základe či srdci. Vôní je totiž veľké množstvo a každá je trochu iná. Niektoré voňajú výraznejšie iné sú jemnejšie. To je umenie parfumérskych vôní, ktoré si určite zamilujete. Pranie s nimi totiž môže byť príjemnou voňavou hrou! Neviete, kde ich kúpiť? Navštívte stránku na internete www.vonavepranie.sk.