Rekonštruujeme chatu po rodičoch

Prevzali ste do užívania a správy chatu po vašich rodičoch či iných príbuzných a rozhodli ste sa ju rekonštruovať a pripraviť ju na celoročné bývanie? Plánujete výstavbu krbu, teplovodného výmenníka a podlahového kúrenia? Potom by sme vám radi navrhli, aby ste „jedným vrhom“ vzali aj kúpeľňu s kuchyňou. Práve tieto priestory bývajú v objektoch najdôležitejšie, pretože tu podchytíte hygienu a prípravu pokrmov a to je to, čo je vždy na prvom mieste. Spálňa je tiež dôležitá, aby ste sa dobre vyspali, ale tam stačí zatiaľ len provizórny koberec a matrac na podlahe, avšak mať v dezolátnom stave kúpeľňu so záchodom, kde zle odteká odpad, kvapká kohútik a padajú na vás obkladačky, to je problém.

sklenená stena

Využite moderné sklenené zásteny – počuli ste niekedy aspoň základné informácie o sklenených stenách do sprchy? Je to nesmierne praktické, šikovné, a aj to vyzerá až luxusne. Je to úžasný nápad, oveľa lepší, než klasický rohový sprchovací kút s plastovými posuvnými zástenami. Sklo sa tiež lepšie udržuje v čistote, a ak sa obávate, že sa rozbije, potom obavy hoďte za hlavu, pretože ide o sklo tvrdené, špeciálne.

moderná kúpeľňa

Sklenená zástena môže pokryť iba sprchovací kút, ale môže byť aj dlhšia a oddeliť od seba toaletu a sprchu, alebo sa môže predsadiť pred kúpeľňovú rovnú či rohovú vaňu. S tvrdeným sklom v podobe stien je možné vyslovene kúzliť, je to materiál veľmi pekný, a po estetickej stránke neprekonateľný.

Keď budete rekonštruovať kúpeľňu, myslite aj na svoje bosé chodidlá. Najmä v situáciách, keď ráno alebo v noci vstávate z postele, v miestnosti je chladnejšie, a ponáhľate sa na toaletu a do kúpeľne, kde je v tom čase vyslovene ľadová dlažba. Zaobstarajte ju podlahovým vykurovaním, bude to štýlové a nesmierne komfortné. Podlahové kúrenie môžete pripojiť ku krbu a bude to potom z hľadiska vykurovacieho systému úplne dokonalé.